Ana Sayfa Özgeçmiş
Özgeçmiş PDF Yazdır e-Posta

Abdulahat ARVAS

1969 yılında Van’ın Erciş ilçesinde doğdum. İlköğretimimi Erciş’in Yukarı Işıklı köyünde orta ve lise öğretimimi ise Van İmam Hatip Lisesinde tamamladım. Bölgede bulunan Arapça eğitim medreselerinde okuduktan sonra merkezde bir süre Kuran Kursu öğretmenliği ve İmamlık vazifemin ardından, özel şirketlerde idari ve mali işlerde sorumlu yöneticilik görevinde bulundum.

Sosyal bilimler, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu ve İktisat fakültelerinde ki eğitimimden sonra kısa dönem askerlikle vatani görevimi tamamladım.

Yurtdışında Petrokimya ve Ekonomi üzerine bir süre eğitim aldıktan sonra,

 

  • 1999 yılında aktif ticarete atılarak ithalat ve ihracat faaliyetlerinde bulundum.
  • 2001 yılında Van Organize Sanayi Bölgesinde 7.500 m2 kapalı olmak üzere toplam 21.000 m2 üzerine bir fabrika kurdum.
  • 2007 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde Aynı üretim dalları üzerine yeni bir fabrika daha kurdum.
  • 2009 yılında ise Van’da madencilik konusunda ilk adımı atarak ileri teknoloji ile (elmas uçlu sulu sayalama sistem) blok Mermer kesmeyle, ocak işletme faaliyetine başladım.
  • Halen Van Organize Sanayi Bölgesi ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgeleri’nde bulunan fabrikalarımız da Wanoil, Monex, Sofa ve Kef tescilli markaları ile Otomotiv, Sanayi ve Gres Yağları, Antifriz ve Oto Bakım ürünleri, Endüstriyel ve evsel temizlik ürünleri, Plastik bidon, pet şişe ve narenciye kasaları gibi ürünleri üreterek iç ve dış ( Rusya, İran, Irak, Gürcistan) piyasada satış ve pazarlamasına ve madencilik faaliyetine devam ediyorum.

Sanayici ve İşadamı kimliğimle bahse konu şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanıyım. Ayrıca MÜSİAD Van Şube Başkanlığını, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimin de Disiplin Kurulu üyeliğini, Van Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyetinde ise kurul üyeliğini,  Van Valiliği Mikro Kredi üyeliğinin yanında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek ve vakıflarında aktif çalışmalarımı sürdürmekte, yabancı dil olarak ta Arapça ve Farsçayı bilmekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.